REKUPERACJA

Wentylacja mechaniczna to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych osób, którym zależy na czystym i przefiltrowanym powietrzu pozbawionym wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz dwutlenku węgla. W chłodnych miesiącach, kiedy niezbędne jest ogrzewanie budynku, powietrze zaciągane z zewnątrz domu jest ocieplane poprzez to już zużyte, które napływa z pomieszczeń. Dzięki temu poziom odzysku ciepła jest wysoki, podobnie jak oszczędności związane z ogrzewaniem.

Rekuperacja dla domu

Sam montaż rekuperacji ma związek z instalacją oraz rozprowadzeniem systemu po całym domu czy też budynku. Powinny one znajdować się w niewidocznych miejscach takich, jak poddasze czy też w wylewce podłogi. Instalacja zazwyczaj rozprowadzana jest do każdego pomieszczenia oprócz kotłowni oraz garażu. W tych dwóch miejscach zaleca się zamontowanie rekuperatora, a więc centrali wentylacyjnej. Nie powinien on jednak znajdować się blisko sypialni czy też pokoi dzieci, ponieważ może hałasować. W niektórych pomieszczeniach nie trzeba montować nawiewników. Wystarczy szczelina w drzwiach odpowiedniej wielkości, aby mogła nastąpić wymiana powietrza.

Dzięki zastosowaniu systemu wentylacji mechanicznej nie trzeba montować uchylnych okien. Wystarczą tylko znacznie tańsze przeszklenia. Co więcej, nie ma również potrzeby instalacji strażaków na komin lub innych sprzętów odpowiedzialnych za prawidłowy kierunek ruchu powietrza, co generuje kolejne oszczędności.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które wykonujemy na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.