Czy fotowoltaika jest dla mnie?

Rachunki za prąd rosną regularnie od kilku lat, zaś wydarzenia na początku 2022 roku i wojna wywołana przez Rosję przyspieszyły ten proces. W związku z tym każdy z nas szuka sposobów na ograniczenie zużycia prądu. Posiadając własną firmę, gospodarstwo rolne czy też małe dzieci w domu jest to niestety często niewykonalne. Dlatego też warto zastanowić się, co można zrobić, aby obniżyć koszty związane z energią elektryczną. Dobrym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób jest montaż instalacji fotowoltaicznej, czy też potocznie mówiąc fotowoltaiki. Zainstalowane na dachu panele fotowoltaiczne w procesie specjalnego zjawiska zmieniają promieniowanie słoneczne w prąd stały. Za pomocą inwertera (zwanego też falownikiem) jest on przekształcany w prąd zmienny, a więc taki, jaki jest w gniazdkach w domu.

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Panele fotowoltaiczne

To one są kluczowym ogniwem całej instalacji. Dlatego też przed ich zakupem, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim moc instalacji powinna dostosowana do zapotrzebowana domu, gospodarstwa rolnego lub firmy na prąd. Dzięki temu zwiększymy korzyści z instalacji i uzyskamy najbardziej optymalny czas zwrotu inwestycji. W Fabryce Energii zawsze dopasowujemy moc instalacji fotowoltaicznej do indywidualnych potrzeb naszego Klienta. Bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak profil zużycia energii, lokalizacja modułów fotowoltaicznych, potencjalne zacienienie, możliwość rozbudowy w przyszłości czy zużycie paneli w czasie.

Inwerter (falownik)

To właśnie to urządzenie, które przekształca prąd stały, produkowany przez moduły fotowoltaiczne (panele słoneczne) na prąd zmienny który zasila nasze domy czy biura. Z tego względu falownik pełni bardzo istotną rolę w instalacji fotowoltaicznej. W Fabryce Energii dbamy o to, by nasze falowniki pochodziły tylko od najbardziej zaufanych producentów. Dodatkowo, jeśli Klient ma sieć wifi, podpinamy wszystkie nasze instalacje fotowoltaiczne do internetu. Pozwala nam to mieć stały podgląd do pracy inwertera i na bieżąco wykrywać wszystkie nieprawidłowości.

Pracujemy tylko na sprzęcie uznanych światowych producentów!

Praca na uznanym sprzęcie, będącym w rankingu Tier 1 (ranking Bloomberga) gwarantuje naszym Klientom, że otrzymają bezawaryjny produkt najlepszej jakości, który pozwoli im cieszyć się przez długie lata z własnej fotowoltaiki. W naszych montażach używamy modułów fotowoltaicznych i inwerterów (falowników) następujących marek:

Solar Edge
Huawei
Sofar
Fox
Fronis
Longi
Trina Solar
Trina Solar
Solis

Gdzie wykonujemy montaże instalacji fotowoltaicznych?

Dzięki długoletniej obecności na rynku, Fabryka Energii wykonuje montaże praktycznie w całej Polsce. 

Nasze instalacje znajdziesz w województwach mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i opolskim.