Czym jest i jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie służące do ogrzewania domów, pomieszczeń gospodarczych, biur oraz hal magazynowych i produkcyjnych. Może służyć również do ogrzewania CWU (ciepłej wody użytkowej). Działa „pobierając” ciepło z powietrza na zewnątrz pomieszczenia i zamieniając je na ciepło służące do ogrzania wody, która następnie jest rozprowadzana w instalacji centralnego ogrzewania (CO) lub CWU. Pompa ciepła to obecnie najtańsze i najbardziej ekologiczne źródło ogrzewania. By wyprodukować 4kWh energii zużywa jedynie ~1kWh energii elektrycznej – pozostałe 75% pochodzi z powietrza, jest więc w 100% darmowe i ekologiczne!

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

1. Nowoczesna technologia – innowacyjna technologia, najwyższa jakość materiałów i wykonania

2. Prosta instalacja – nie wymaga prac ziemnych, urządzenia nie wymagają wiele miejsca, podłączenie do istniejącej instalacji

3. Energooszczędność – 75% energii pochodzi z odnawialnego źródła, jakim jest powietrze. Pompy ciepła są zgodne z unijnymi dyrektywami energetycznymi i ekologicznymi

4. Zautomatyzowanie - automatyczne przejście między funkcjami z zachowaniem priorytetu ciepłej wody

5. Wielofunkcyjność – funkcja grzania (możliwość podgrzania cwu), funkcja chłodzenia (możliwość schładzania pomieszczeń latem)

6. Sterowanie – intuicyjny system sterowania, indywidualne ustawienia temperatury, tygodniowy programator pracy, regulacja pogodowa systemu ogrzewania, automatyczne przejście z grzania na chłodzenie (i odwrotnie)

7. Dodatkowe możliwości – współpraca z instalacją fotowoltaiczną, rekuperatorami, osuszanie powietrza w pomieszczeniach wilgotnych (garaż, piwnica)

8. Nowoczesna technologia – innowacyjna technologia, najwyższa jakość materiałów i wykonania

Z czego składa się instalacja z pompą ciepła?

Pompa ciepła

Jest to urządzenie, które powoduje przepływ ciepła od miejsca o niskiej temperaturze do miejsca o temperaturze wyższej. Proces ten jest wspomagany przez dostarczenie z zewnątrz energii elektrycznej. Kluczowymi podzespołami pompy ciepła są: sprężarka, skraplacz, zawór dławiący, parownik.

Zasobnik CWU

Zbiornik, który ma za zadanie magazynować ciepłą wodę użytkową ogrzewaną przez pompę ciepła. Następnie ciepła woda jest rozprowadzana w całej instalacji.

Bufor

Opcjonalne wyposażenie instalacji pompy ciepła. Stosowany jest jako magazyn ciepła – pompa ciepła grzeje wodę, która następnie jest „przechowywana” w buforze i dopiero z bufora rozprowadzana w instalacji centralnego ogrzewania.

Pracujemy tylko na sprzęcie uznanych światowych producentów

W Fabryce Energii pracujemy tylko na sprzęcie uznanych marek, mających długą historię obecności na rynku pomp ciepła. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym Klientom bezawaryjne instalacje, które będą ekologicznie i ekonomicznie ogrzewać domy, biura i magazyny przez długie lata. W instalacjach Fabryki Energii używamy pomp ciepła najlepszych producentów:

Groupe Atlantic
Kaisai
Panasonic